Kto powinien sięgnąć po serię Chyłka?

Kto powinien sięgnąć po serię Chyłka?

Interesujesz się prawem? Spodoba Ci się ta seria

Czy interesujesz się prawem? Interesują Cię zagrywki prawnicze? Lubisz opowieści oraz książki, w których toczy się na pierwszym planie rozprawy sądowe? Na pewno polubimy serię Chyłka. Joanna Chyłka jest prawniczką bezwzględną, która się nie cofnie przed niczym, a na jej drodze stają coraz nowsze wyzwania. To właśnie tej postaci oraz wszelkim sprawom przez nią prowadzonym autor Remigiusz Mróz poświęcił swój cykl najpopularniejszy jego powieści kryminalnych.

Sprawy, z którymi mierzyć się musi Joanna Chyłka, są naprawdę bardzo różne. Zdarza się jej bronić syna milionera, który jest oskarżony o zabójstwo dwóch osób czy też rodziców, którzy są oskarżeni o zabójstwo swojej córeczki, która po prostu gdzieś przepadła. Joanna Chyłka także broni robotnika, który jest podejrzewany o zamordowanie swojej rodziny w celu uzyskania ubezpieczeniowej polisy. Nie sposób nie wymienić historii młodego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, gdy się mu zarzuca morderstwo człowieka, z którym nie miał kompletnie żadnych powiązań. Każda z tychże spraw jest całkiem inna. Co więcej sprawy te pokazują przeróżne oblicza bohaterki głównej.

Wszystkie książki z tej serii


W serii książek o Joannie Chyłce się ukazały dotychczas tomy następujące: “Kasacja”, “Zaginięcie”, “Rewizja”, “Immunitet”, “Inwigilacja”, “Oskarżenie”, “Testament”, “Kontratyp”, “Umorzenie”, “Wyrok”, “Ekstradycja” czy też najnowsza pod tytułem “Precedens”.

Jeśli mamy ochotę na tę serię, ale nie mamy pojęcia, w której kolejności czytać tę serię z Joanną Chyłką w roli głównej, powinniśmy się kierować powyższą chronologią. Wątki się odsłonią przed nami najpełniej podczas przeczytania całego cyklu, oczywiście zaczynając od tomu pierwszego. Gwarantujemy, że czas, który spędzimy z Remigiuszem Mrozem nie będzie straconym czasem.

Jeśli już przeczytamy całą serię Chyłka i przypadnie Ci do gustu (nie ma w zasadzie innej możliwości), a do tego odpowiadać ci będzie prowadzenie narracji przez autora Remigiusza Mroza, to koniecznie sięgnijmy po inne. W twórczości Remigiusza Mroza naprawdę znajdują się cudowne i pasjonujące cykle. Z czystym sumieniem możemy polecić książkę “Parabellum”. W tle mamy tutaj wojnę. Ciekawie zapowiada się także seria z komisarzem Forstem.

Gwarantujemy wszystkim, że przy twórczości Remigiusz Mroza zatrzymamy się naprawdę na długo. Książek jest sporo i na całe szczęście, ponieważ chętnie będziemy się rozkoszować tą literaturą.